BILSTEIN GROUP YİNE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE

Bilstein group ve mesleki teknik okul işbirliği devam ediyor.

 

Otomotiv Yenileme Pazarının en önemli oyuncularından biri olan Ferdinand Bilstein TR Otomotiv 2018 yılı sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Sabiha Gökçen Mesleki ve Anadolu Lisesi motor bölümü için lift kurulumu yaparak, 08.05.2018 tarihinde motor bölümü öğrencileri için konferans düzenledi.

Daha önce motor ve malzeme yardımı yapılan Sabiha Gökçen Mesleki ve Anadolu Lisesi’ne bu yıl da Ferdinand Bilstein TR Otomotiv tarafından lift kurulumu yapıldı. bilstein group sınıfı olarak adlandırılan motor atelyesine kurulan bu lift sayesinde öğrenciler teorik eğitim ile birlikte, araç üzerinde tamir ve bakım uygulamalarını öğrenme ve yapma şansı yakalayacaklardır.

Lift kurulumunun ardından, 120 öğrencinin katılım gösterdiği bir konferans düzenlendi. Bu konferansta, Ferdinand Bilstein TR Otomotiv Genel Müdürü Sayın Serdar Aslan tarafından kısa bir bilstein group tanıtım sunumu yapıldı, Yaklaşık 1,5 saat süren konferansın son bölümünde sektörle ilgili son gelişmeler ve öğrencilerin sektör ve kariyerleri hakkında merak ettikleri konularda sohbet gerçekleştirildi. Konferans sonunda tüm öğrencilere promosyon malzemeleri dağıtıldı.

 

Ferdinand Bilstein TR Otomotiv Satış ve İş Geliştirme ekiplerinin de katıldığı konferansın çok başarılı ve etkin geçtiğini belirten okul müdürü ile yapılan toplantıda da, gelecek yıllarda da işbirliğinin devam ettirilmesi, başarılı öğrencilerin sektöre kazandırılması noktasında ortak projelerin geliştirimesine karar verildi.

 

Teorik eğitimin pratikte de uygulanmasının eğitim açısından çok önemli olduğuna ve başarıyı arttırdığına inanan bilstein group ekibi, önümüzdeki dönemlerde de bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde yer alacaklarını belirttiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir