CHICAGO TURKISH TRADE CENTER, 1. KUZEY AMERİKA OTOMOTİV ÇALIŞTAYINI DÜZENLEDİ

Chicago Turkish Trade Center (TTC) Kuzey Amerika pazarına açılmak isteyen Türk sanayicisine Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet vermek misyonunu üstlenen bir kurumdur. TTC bir ilke imza atarak 1. Kuzey Amerika Otomotiv Çalıştayı’nı düzenledi. TTC Başkan Yardımcısı Vedat Matalon’un moderatörüğünde düzenlenen çalıştaya Aktaş Holding, Şahin Motor Yatakları, Kanca El Aletleri, İleri Mekanik, Yenmak, Totik Otomotiv, PRS Otomotiv ve Al-Kor Group’un yöneticileri katıldı.

 

Katılımcılara, Kuzey Amerika Otomotiv Aftermarket ve OEM piyasa analizleri, oyuncular ve pazara girişle ilgili bilgiler verildi. Katılımcıların da değerli görüş ve tecrübelerinin paylaşıldığı çalıştay interaktif katılımın yüksek olmasıyla dikkat çekti.

Firmalara Chicago’da bulunan 15.000 m2’lik kapalı alanda, şirket kurma, ofis açma, ürün sergileme (showroom), ürün depolama ve elleçleme başta olmak üzere, hukuksal, finansal, gümrükleme ve diğer birçok konuda hizmet sunan TTC aynı zamanda gümrüksüz serbest bölge özelliği ile de Türk sanayicilerine çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir