MAHLE, MERCEDES-BENZ ARAÇLARINA ERİŞİYOR

  • MAHLE ve Daimler AG şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı
  • MAHLE TechPRO® ve BRAIN BEE CONNEX tanılama cihazları kullanıcıları için araç verisi çekmek kolay
  • Yıllık MAHLE ya da BRAIN BEE aboneliği ile Daimler portali güvenlik sertifikasına erişim
  • Yıl sonuna kadar ücretsiz kullanım sağlayan özel kampanya

MAHLE ve Daimler AG Mercedes-Benz araçların şifreli OBD tanılama geçitlerine erişim konusunda anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile, MAHLE TechPRO® ve BRAIN BEE CONNEX tanılama cihazları kullanıcıları artık Siber Güvenlik özelliğini kullanarak araç verilerini kolayca çekebilecekler. Yıllık MAHLE ya da BRAIN BEE aboneliği ile Daimler portaline erişim sağlayarak gerekli güvenlik sertifikaları alınabiliyor. MAHLE özel bir kampanya başlatıyor ve kullanıcılarına yıl sonuna kadar ücretsiz erişim lisansı sunuyor.

MAHLE Aftermarket Servis Çözümleri, EMEA Satış  Müdürü Joachim Schneeweiss şöyle ifade ediyor: “Bu anlaşma sayesinde, bağımsız servislere Mercedes-Benz araçların servis işlemlerini yaparken çok daha fazla esneklik sağlıyoruz.”

Daimler AG, araçlarının güvenlik ile ilgili işlevlerine üçüncü tarafların erişimini önlemek için güvenlik geçidi uygulamaya başlayacak. Bu, Daimler AG orijinal test cihazları kullanılmıyorsa ya da MAHLE TechPRO® ya da BRAIN BEE CONNEX gibi tanılama cihazları ile Daimler arasında sertifika değişimi yapılamıyorsa, verinin OBD arayüzü vasıtasıyla sadece okunabileceği ama yazma ya da silme yetkilerinin olmayacağı anlamına geliyor.

MAHLE Hakkında

MAHLE, otomotiv endüstrisinin önde gelen uluslararası geliştirme ortağı ve tedarikçisidir. Teknoloji grubu, yanmalı motorları optimize ederek, alternatif yakıtların kullanımına öncülük ederek ve e-mobilite ve yakıt hücreleri gibi alternatif tahriklerin dünya çapında uygulanması için zemin hazırlayarak geleceğin mobilite dönüşümünde aktif rol oynamak için adanmışlıkla çalışıyor. Grubun ürün yelpazesinde güç aktarım ve iklimlendirme teknolojilerinin tüm önemli yönleri yer alıyor.

MAHLE, 2019 yılında 77.000’den fazla çalışanı ile yaklaşık 12,0 milyar Avro ciro elde etmiştir ve 30’dan fazla ülkede 160 üretim yeri ve 16 araştırma ve geliştirme merkezi ile temsil edilmektedir. (Son güncelleme: 31.12.2019)

MAHLE Aftermarket Hakkında

Yedek parça konusunda uzmanlaşmış iş birimi MAHLE Aftermarket, ürün yelpazesi için orijinal ekipman seri üretiminden sağladığı teknik bilgiyi kullanmakta ve ticaret, servis ve motor tamiri ortaklarına tedarik yapmaktadır. Yelpazesinde ayrıca, MAHLE Servis Çözümleri bölümü tarafından geliştirilen servis ekipmanlarının yanı sıra, kapsamlı hizmetler ve özelleştirilmiş eğitim programları da yer almaktadır.

MAHLE Aftermarket, dünya çapında 25 merkez ve çeşitli satış ofislerinde yaklaşık 1.700 çalışanı ile temsil edilmektedir. İş birimi, 2019 yılında yaklaşık 950 milyon Avro üzerinde global satış hacmine ulaşmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir