ROBERT BRYANT, AXALTA’NIN İCRA KURULU BAŞKANI OLARAK ATANDI

Robert Bryant

Sean Lannon, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Olarak Atandı

Axalta Coating Systems Ltd. (NYSE: AXTA), Yönetim Kurulu’nun hemen yürürlüğe girmek üzere, Robert Bryant’ı kalıcı olarak İcra Kurulu Başkanlığı’na atadığını duyurdu. Bryant, 2018 Ekim’inden bu yana geçici CEO olarak hizmet vermekteydi. Sn. Bryant aynı zamanda Axalta’nın Yönetim Kurulu’nda da görev yapmak üzere atandı.

Axalta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Charlie Shaver, “Geçtiğimiz iki ayda, Robert, geçici CEO’luk görevini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdi ve zorlu pazar ortamında şirkete liderlik yaptı. Geçtiğimiz altı yılda yakından çalışma fırsatı bulduğum Bryant’ın, kalıcı CEO’luk görevini etkin bir şekilde gerçekleştireceğine ve yeteneklerine oldukça güveniyorum. Yönetim Kurulu ve şahsım, Robert’ın liderliğinde Axalta’nın başarısını ve büyümesini sürdürmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Sn. Bryant, “Yönetim Kurulu’nun şahsıma olan güveni için teşekkür ederim ve Axalta’nın müşteri hizmetleri ve inovasyon konularındaki haketmiş olduğu ününü devam ettirmek için yetenekli yönetim ekibi ve kendini işine adamış çalışanlarla omuz omuza çalışmaya devam edeceğim için onur duyuyorum” şeklinde ifadelerde bulundu.

Axalta, bugün aynı zamanda Sean Lannon’u hemen yürürlüğe girmek üzere, kalıcı olarak Mali İşlerden Sorumlu Başkanlık görevine atadı. Lannon, 2018 Ekim’inden bu yana Başkan Yardımcısı ve Mali İşlerden Sorumlu Geçici Başkan olarak görev yapmaktaydı.

Sn. Bryant, “Sean’ın iş ve finans zekası, Axalta’nın üst düzey finans pozisyonlarındaki yıllara yayılan deneyimi ve finansal raporlama konusundaki engin alt yapısı ile Sean, benden sonra Axalta’nın CFO’luk pozisyonuna kusursuz bir şekilde devam ettirecektir. Axalta’yı daha da büyütmek ve uzun vadede hissedar değerini artırmak için, Sean ile çalışmaya devam edeceğim için oldukça heyecanlıyım” ifadesiyle sözlerini tamamladı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir