ALTAY OTOMOTİV A.Ş. TÜM MARKALARINI MAHER ÇATISI ALTINDA BİRLEŞTİRDİ

Altay Otomotiv A.Ş Pazarlama Müdürü Bülent DEMİRBİLEK ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bülent Demirbilek ’Markalarımızın gücünü birleştirmedeki amacımız, bayilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetin kalitesini arttırıp, bayilerin markayı tanımasını ve anlamasını kolaylaştırmaktır.dedi.

Türkiye yedek parça sektörünün Japon ve Kore araç grubunda lider olan ALTAY OTOMOTİV A.Ş. 1982 yılında kurulmuş olup, Massey Ferguson ve Türk Fiat marka traktörlerin yedek parça bayilikleri ile otomotiv sektörüne girmiştir.1995 yılında Japon ve Kore araçlarının yedek parçalarının perakende ve toptan satışına başlamıştır. 2003 yılında yeni bir yapılanmaya giderek traktör yedek parça sektöründen çıkıp bütün ağırlığını Japon ve Kore araçlarının üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu değişim ile daha dinamik bir yapıya sahip olan Altay Otomotiv A.Ş. 12000 m2 kapalı depolama alanı, 80’den fazla personeli ve 23000 den fazla ürün çeşidi ile tüm Türkiye’de bayilerine hizmet vermektedir.

Altay Otomotiv; şimdiye kadar kendine ait olan Jkp, Alrea, Todo ve Maher markaları ile bayilerine hizmet vermekteydi. Fakat Sürekli değişen ve yenilenen pazarlama dünyasında markayı sürdürülebilir bir büyümede kılmak amacı ile markalarımızın gücünü tek bir çatı altında birleştirerek MAHER markası ile bayilerimize hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Markalarımızın gücünü birleştirmedeki amacımız, bayilerimize sunduğumuz ürün ve hizmetin kalitesini arttırıp, bayilerin markayı tanımasını ve anlamasını kolaylaştırmaktır.

Tek bir markada olmanın en önemli avantajlarından biri bayilerimizin soru işaretlerinin azalması ve marka olmuş ürünümüzü alırken güven duygusunun artmasıdır. MAHER markamıza kendine özgü bir kimlik kazandırıp, üzerine bir kültür inşa ediyoruz. Böylelikle farklı bir yapıya bürünüp marka rakiplerimize göre farklılaşıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir