AXALTA, KORONAVİRÜSE KARŞI GLOBAL YARDIM GİRİŞİMLERİNİ DESTEKLEMEK İÇİN KİŞİSEL KORUYUCU EKİPMAN VE EL DEZENFEKTANI BAĞIŞLIYOR

Axalta, binlerce kilogram el dezenfektanı üretiyor ve dünyanın dört bir yanındaki hastanelere, ilk müdahale ekiplerine ve çalışanlara tıbbi malzeme sağlıyor

Dünyanın lider toz ve sıvı boya tedarikçilerinden Axalta (NYSE: AXTA), bugün, dünyanın dört bir yanındaki insanlara ve kuruluşlara kritik derecede önemli ekipman ve ürün sağlamak için küresel operasyonlarını ve teknik bilgi birikimini kullandığını duyurdu.

Axalta CEO’su Robert Bryant, “Axalta, hastane çalışanlarının, ilk müdahale ekiplerinin ve çalışanlarımızın güvenliğini, sağlığını ve refahını sağlamak için dünya çapında çaba göstermeyi kararlılıkla sürdürüyor. Dünyanın dört bir yanındaki Axalta ailemiz, yaşadığımız, çalıştığımız ve ailelerimizi yetiştirdiğimiz toplumda koronavirüsle savaşmaya yardımcı olmak için kolektif enerjimizi ve kaynaklarımızı kullanmak için bir araya geliyor.

İster hastane odalarında, ister ambulansta, ister üretim katında olsun, en çok ihtiyaç duydukları yerde fark yaratacak ürünler sunmak için üretim gücümüzü ve stoklarımızı sunuyoruz. Topluma ve bu savaşın ön saflarındaki gerçek kahramanlara hizmet etme hedefimizde yeteneklerimizi sonuna kadar kullanmaya devam edeceğiz” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Axalta’nın koronavirüs yardım girişimleri kapsamında şunlar yer almaktadır:

  • Binlerce kilogramlık el dezenfektanı üretimi: Axalta’nın

Front Royal, Virginia, ABD; Mount Clemens, Michigan, ABD; Tlalnepantla, Meksika; Guarulhos, Brezilya; ve Wuppertal, Almanya’daki tesisleri, Dünya Sağlık Örgütü’nün yüksek standartlarını karşılayan binlerce kilogram el dezenfektanı üretmek için üretimde değişime gidiyor. Bu hayati ürün yerel hastanelere ve ilk müdahale ekiplerine bağışlanacak ve aynı zamanda çalışanların ve ailelerinin güvenliğini sağlamak için Axalta tesislerinde de kullanılacak.

  • Dünyanın her yerindeki hastanelere çok ihtiyaç duyulan KKE’lerin gönderimi: Axalta, dünyanın dört bir yanındaki hastanelere yüz maskeleri (N-95 envanteri dâhil), tulumlar, kapalı dedantörler ve koruyucu kılıflar gibi kişisel koruyucu ekipmanlar (KKE) bağışlıyor. Tıp uzmanları normalde Axalta’nın üretim tesislerinde ve müşterilerimiz tarafından giyilen KKE’yi koronavirüse karşı temas veya bulaşma riskini azaltmak için de kullanabilir. Bu bağışlar şimdiye kadar ABD, Fransa, Belçika ve Almanya’da gerçekleşti.
  • Tıp uzmanlarına koltuk kılıfı sağlanması: Axalta, genellikle atölyelerde kullanılan 5.000’den fazla koltuk kılıfı ve koruyucu malzemelerini ihtiyaç duyan yerel hastanelere bağışlıyor. Tıp uzmanları, COVID-19’dan etkilenen hastaları ziyaret ettiklerinde koronavirüs bulaşma riskini azaltmak için kendi arabalarında koltuk kılıflarını kullanabilirler.

Axalta, birkaç aydır koronavirüse karşı girişimlerin ön saflarında yer almaktadır. Şubat ayında, büyük bir müşterinin kritik ihtiyacını hızla karşılamak için, Axalta’nın Changchun, Çin tesisine (tüm çalışan güvenliği gereklilikleri karşılandıktan sonra) Çin’deki salgın dolayısıyla yüksek talep gören ambulans filolarına  boya üretmek üzere özel üretim izni verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir