BAYRAMDA YOLCULUĞA ÇIKANLARA, SHELL’DEN ALTIN DEĞERİNDE ÖNERİLER

Shell, bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte, yolculuğa çıkacak olanlara, güvenli bir sürüş için 5 önemli öneride bulunuyor.

Bayram için bavullar hazırlanmaya başladı. Shell, bayramda sevdiklerine kavuşacak ya da tatile çıkacak olanlara, yolculuklarının keyifli ve güvenli geçmesi için öneriler sunuyor.

Keyifli ve güvenli bir yolculuk için, yola çıkmadan önce Shell’in önerilerine göz atabilirsiniz.

  • Araç kullanırken telefonla konuşmak, trafik kuralları gereği yasak olmasının yanı sıra dikkat dağınıklığına yol açar ve sürüş konsantrasyonu düşürür. Bu nedenle yolculuk esnasında sürücüler kesinlikle telefon kullanmamalıdır.
  • Araç içerisindeki istisnasız tüm yolcuların emniyet kemerlerinin, sürekli takılı olmasını sağlamak ve çocukların kendilerine uygun çocuk koltuğunda oturduklarından emin olmak, güvenli ve rahat bir yolculuk yapmanın ilk adımlarındandır. Bu kurala uymak, güvenli yolculuğun temelini oluşturur.
  • Yolculuk esnasında molalar hayati önem taşır. Bu, hem sürücüler hem de yolcular için geçerlidir. Özellikle iyi bilinmeyen güzergahlarda ya da yoğun trafikte, uzun bir sürüşün fiziksel olarak ne kadar yorucu olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Sürücüler, sürüşe başlamadan önce iyi dinlenmiş olmalıdırlar. Ayrıca ağır ya da yağlı yemeklerin getirdiği doygunluktan kaçınmak için hafif öğünler yemek de bol sıvı tüketmek de yolculuk açısından önem taşır. Bunun için, Shell istasyonlarında yer alan Shell Select marketlerde keyifli bir mola verebilir, Shell Select marketlerde yer alan Deli2go markalı %100 doğal meyve suları, meyve salatası, meyveli yoğurt ve yeşil salata seçeneklerini ile yolculuğunuza keyif ve lezzet katabilirsiniz. Böylece daha fazla dinlenip enerji kazanarak yolculuğunuzun geri kalan kısmında sürüş konsantrasyonunuza katkıda bulunabilirsiniz.
  • Çocukların, sıvı tüketimi ile artan tuvalet ihtiyaçları da yolculuk esnasında çok önem taşır. Shell istasyonlarında yer alan ve sektörde bir ilk olarak hayata geçirilen çocuklara özel tasarıma sahip tuvaletler, şehir içindeki yoğun istasyonlar kadar, şehirlerarası güzergahlardaki ve turizm bölgelerindeki istasyonlarda da hizmet verirken hayatınızı kolaylaştırır. Shell’deki çocuk tuvaletlerinde; özel lavabo, özel tuvalet sistemi ve çocukların çok seveceği çeşitli görseller bulunur. Ayrıca bazı istasyonlardaki çocuk tuvaletlerinde özel alt değiştirme üniteleri de yer alır. Bir Shell istasyonunda mola vererek araçtaki miniklerin yolculuğun geri kalan kısmında daha keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.
  • Birkaç dakikalığına dahi olsa çocukları araç içerisinde yalnız bırakmamak gerekir. Bunun için Shell istasyonlarında sadece akaryakıt alımını değil, Shell Select marketlerden yapacağınız alışverişlerinizi de telefonunuza yükleyeceğiniz Shell mobil uygulamasıyla aracınızdan inmeden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece minik yolcuları araçta yalnız bırakmadan güvenli sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz.

Shell’in önerilerini hayata geçirdiğinizde hem güvenli hem de keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir