İZMİR KULAÇ OTO YÖNETİCİLERİNDEN SN.HAKAN KULAÇ İLE BİR RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİK

Sektörün önde gelen firmaları ile  yapmış olduğumuz söyleşilerimize devam ediyoruz.

Dergimizin bu sayısında İzmir Kulaç Oto’dayız.Şirket yöneticilerinden Sn.Hakan Kulaç ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Merhabalar Hakan Bey.Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Hakan Kulaç: Merhabalar,hoş geldiniz.İsmim Hakan Kulaç.1982 yılında Almanya’da dünyaya geldim.2 çocuk babasıyım.Üniversite eğitimimin ardından ilk başta farklı branşlarda çalışmayı düşünsem de, otomotiv sektöründe bir aile şirketimiz olduğu için ve ailemin de yönlendirmeleri doğrultusunda otomotiv dünyasının içine girmiş oldum.

Bizlere Kulaç Oto hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kulaç Oto,babamız Yalçın Kulaç tarafından 1980 yılında kurulmuş bir şirkettir.İlk zamanlarda sektöre perakendecilik ile giriş yapmışlardır.O döneme ait talepler Renault ve Anadol doğrultusunda olduğu için ilk

olarak bu markaların yedek parçaları ile start almışlardır. İlerleyen zamanlarda Peugeot ve Citroen marka araçların yedek parçalarına yönelmişlerdir.1982 yılından beri de Peugeot ve Citroen olarak devam etmekteyiz.

Peugeot ve Citroen orijinal yedek parçaları dışında şirket bünyesinde sizin kendi markalarınız da var mı?

Evet,biz Kulaç Oto Limited Şirketi olarak Peugeot ve Citroen yedek parça orijinal ve satış sonrası tedarikçisiyiz.Bir çok Premium after market marka ile dağıtım ve satış konusunda işbirliğimiz bulunmaktadır.Ayrıca kendimize ait yaklaşık 11-12 seneden beri süregelen ABRASSE ve GRAMPA adı altında iki markamız bulunmaktadır.

Bu markalarda da ürün çeşitliliğimiz yine Peugeot ve Citroen üzerine kurulu.İşimizi profesyonel bir şekilde yapmak ve müşterilerimize en iyi,en doğru hizmeti verebilmek adına şimdilik bu ürün gruplarının dışına çıkmayı düşünmüyoruz.

Brasse ve Grampa markalarımızla,Peugeot ve Citroen araç gamında yapılan tüm yenilikleri güncel olarak takip ederek,bunların yan sanayi ürünlerini 1. kalite olarak müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Bayilikleriniz var mı?

Evet,çok sayıda Premium marka bayiliğimiz mevcut.Bunların başında Kolbenschmidt,Pierburg gibi bayilerimiz yer alıyor.

Pierburg,otomotiv yedek parçası deyince ilk sıralarda yer alan bir firma.Yaklaşık 6 senedir,duayenlerimizle beraber bu firma ile çalışmalarımızı sürdürmekten karşılıklı olarak çok memnunuz.

Magnetti Marelli,Dayco,Schaeffler Group,DJ AutoParts gibi bayilerimizle de işbirliğimiz sürüyor.DJ Auto Parts ile Türkiye’de büyük mesafe kat ettik.Peugeot Türkiye’yi ilk olarak bize vermelerinin ardından yaptığımız Ar-Ge çalışmalarıyla çok başarılı işler yaptık.Bu başarılarımızı birlikte daha da ileri taşıyacağız.

Birlikte deponuzu gezerken araç motorları da dikkatimi çekti.Motor işinin Türkiye’de kolay bir iş olmadığını biliyorum.Bize bu konu hakkında da bilgi verir misiniz?

Evet,zor bir iş ancak biz en doğru şekilde yapmak için özen gösteriyoruz.

Biz 10 senedir direkt üretici firmalardan aldığımız sıfır motorları müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz ve bugüne kadar da hiçbir olumsuz geri dönüş almadık.Bu anlamda en büyük memnuniyetimiz de budur.

Uzunca bir süredir tüm dünyayı her açıdan olumsuz etkileyen bir pandemi ile mücadele ediyoruz.Bu sürecin sizin açınızdan nasıl ilerlediğinden,sizi nasıl etkilediğinden bahseder misiniz?

Tabii pandemi sürecinde sadece otomotiv ve yedek parça sektörü değil global anlamda tüm sektörler olumsuz etkilendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir