KERSTENS VE GAST, AXALTA’NIN İSVİÇRE, BASEL’DEKİ EMEA MERKEZİNDE

Axalta, Yves Kerstens’i Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Klaus Gast’ı ise Avrupa Toz Boyaları Direktörlüğü görevine getirdi.

Dünyanın lider sıvı ve toz boya tedarikçilerinden Axalta (NYSE: AXTA) bugün, Yves Kerstens’i Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölge Başkanı görevine getirdiğini duyurdu. Kerstens, bu görevi Matthias Schönberg’den devraldı. Klaus Gast ise Avrupa Toz Boyaları Direktörü olarak Axalta’ya katıldı. Her iki görevlendirme de 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Kerstens, Axalta’ya katılmadan önce, 13 yıl boyunca Bridgestone Corporation’da EMEA ve Asya Pasifik bölgelerinde üst düzey yönetici olarak görevlerlerde bulundu. Kerstens, daha önce Capgemini ve Ernst & Young Consulting’de çeşitli görevlerde bulunarak yönetim danışmanlığı sektöründe çalışmıştır. Kerstens, Elektromekanik Mühendislik Teknolojisi, Endüstriyel Yönetim ve Uluslararası Kurumsal Yönetim alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

Axalta Başkan Yardımcısı ve Global Oto Tamir Boyaları ve EMEA Başkanı Joe McDougall, “Yves’i, Axalta’nın yeni EMEA Başkanı olarak görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Derin liderlik tecrübesiyle, bölgedeki çalışmalarımızı yönlendirmek için gereken tüm becerilere sahiptir. Yves, müşterilerimize odaklanırken, aynı zamanda Axalta’nın iş alanlarını genişletmeyi ve aynı zamanda iş süreçlerini optimize etmeyi hedefliyor” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Gast ise Avrupa Toz Boyaları Direktörü olarak Axalta’ya katıldı. Gast, diğer üst düzey ticari ve pazarlama pozisyonlarına ek olarak Nalco Water’da Satış ve Pazarlama Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Axalta’nın Global Toz Boyaları Başkan Yardımcısı Rajeev Rao, “Axalta’nın Avrupa’daki toz boya iş kolu çok iyi bir performans sergiliyor ve bu olumlu ivmenin Klaus’un liderliğinde de devam edeceğine inanıyoruz. Klaus, özellikle üst düzey ticari ve pazarlama pozisyonlarında olmak üzere, boya endüstrisinde önemli deneyime sahiptir. Axalta’nın toz boya işlerini daha ileri götürmek için Klaus ile birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” şeklinde düşüncelerini ifade etti..

Kerstens ve Gast, Axalta’nın İsviçre, Basel’deki EMEA merkezinde görev yapacak.

Axalta’nın haber odasını ziyaret etmek ve daha fazla bilgi için, lütfen http://www.axalta.com/tr adresini ziyaret edin.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir