MAXİON JANTAŞ, TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

TİM’den Maxion Jantaş’a ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile Türkiye’nin İnovasyon liderlerini belirledi. Beş farklı kategoride Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerinin seçildiği yarışmada, sektöründe yeniliklerin ve ilklerin elçisi olarak öne çıkan Maxion Jantaş, “İnovasyon kaynakları” kategorisinde üçüncü oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİGile ‘inovasyon liderleri’ni belirledi. Türkiye genelinde 971 firmanın başvurduğu, toplamda 15 firmanın ödüllendirildiği törende, Maxion Jantaş “İnovasyon Kaynakları” kategorisinde, üçüncülüğü elde etti. Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Zaim: Başarımızın sırrı yenilikçi bakış açısı

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında bir konuşma yapan Mustafa Zaim, “ Dünya, dijital teknolojinin başı çektiği müthiş bir değişimi yaşıyor ki bu değişimin önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir ivme ile yaşamın her alanında etkili olacak radikal sonuçları olacağını görüyoruz.Bu değişimin merkezinde inovasyon var. Bizbu bilinçle, 3 yıl önce işletmelerimizde başlattığımız inovasyon kültürü çalışmalarımızı kararlılıkla ve başarıyla sürdürüyoruz. İnovasyon kültürümüzü, yenilikçi bakış açısı ile düşünülmeyeni düşünerek, yapılan işi bugün yaptığımızdan nasıl daha farklı yaparızı sürekli sorgulayarakve kutuların dışına çıkarak yaşam biçimimiz haline dönüştürmek amacımız. Bu süreç çok zorlu bir süreç ve işletmelerimizin her bölümünde çok sistematik vegeniş katılımlı bir çalışma gerektiriyor. Bizim en önemli önceliklerimizden biri bu kültürü yaşam biçimimiz haline getirmek.Bugün sektör lideriyiz, küresel anlamda örnek gösterilen başarılara sahibiz, bütün bu başarılarımızın sürdürülebilirliğinin inovasyon ve dijital dönüşüm alanındaki başarılarımıza bağlı olduğunun bilincindeyiz.İnovasyon kültürüyapılandırma çalışmalarımız devam ederken diğer yandan Endüstri 4.0 ile desteklenen ve “Akıllı Fabrikalar”a doğru giden bir değişim ve dönüşüme imza atıyoruz.Zorlu ama bir okadar da heyecanlı busürecin içerisinde geleceğe doğru yol alıyoruz. Aldığımız ödüller ise tüm ekibimizi daha çok motive ediyor veheyecanlandırıyor.“

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir